Meyer Sound LYON z Solotech Powers New Era w Koloseum w Caesars Palace

Meyer Sound LYON z Solotech Powers New Era w Koloseum w Caesars Palace

Po letniej przerwie poświęconej na znaczące ulepszenia techniczne i projektowe, Koloseum w Caesars Palace we wrześniu wznowiło swoją działalność, aby zapowiedzieć nową erę na najważniejszej scenie muzycznej w Las Vegas.
Pierwotnie ukończone w 2003 roku, aby pomieścić rekordową publiczność na koncertach Céline Dion "A New Day", od pierwszego dnia polegało na systemach nagłośnienia Meyer Sound dostarczonych i zainstalowanych przez Solotech, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań i usług AV. Ta tradycja kontynuowana jest w oparciu o najnowszą generację technologii audio. Solotech zainstalował nowy system z rodziny Meyer Sound LEO, z głównymi gronami LYON, aby zapewnić gościom niezrównane wrażenia na koncertach najsłynniejszych światowych gwiazd.

Keith Wright z Production Specialists of Las Vegas (PSLV), który reprezentował Caesars Entertainment jako konsultant projektu, był w pełni świadomy historycznego sukcesu Koloseum.

"Meyer i Solotech sprawdzili się w tym miejscu przez 16 fantastycznych lat", wspomina Wright. "Poznali tą salę lepiej niż ktokolwiek inny i przez cały ten czas ich wsparcie było niezrównane".

colosseumcaesars008
colosseumcaesars009
colosseumcaesars007
colosseumcaesars006
colosseumcaesars005
colosseumcaesars004
colosseumcaesars003
colosseumcaesars002
colosseumcaesars001

Całościowy projekt sceniczny i AV został ponownie powierzony znanym na całym świecie projektantom teatru Montreal Sceno Plus, ale firma Wright nadzorowała specyfikę projektu i integracji AV. Firma Solotech została ponownie wybrana do dostarczenia systemu nagłośnienia Meyer Sound, oraz tym razem również wideo i oświetlenia. Wczesną, ale kluczową rolę w zapewnieniu udziału Solotecha odegrał Francois "Frankie" Desjardins, obecnie wiceprezes firmy ds. badań i rozwoju, który był głównym projektantem oryginalnego systemu Meyer Sound w Koloseum.

"Chociaż tym razem nie byłem zaangażowany w projektowanie systemu, uważałem, że Solotech powinien dostarczyć nowy system", mówi. "Koloseum to teatr ikona i z pewnością jedno z najbardziej znanych miejsc rozrywki na świecie. Chcieliśmy kontynuacji w ramach tej ogromnej historii sukcesu".

Desjardins poparł decyzję o wyborze rozwiązania Meyer Sound dla Koloseum.

"Pierwszy system obsługiwał tą salę od ponad 15 lat, więc niezawodność i trwałość były ważnymi czynnikami przy wyborze nowego systemu audio. Po wykonaniu projektu, pracowaliśmy nad tym, aby zainstalowany system osiągnął wszystkie cele z nadzieją na przekroczenie oczekiwań gości nowego Koloseum. Zawsze staramy się osiągać to, co najlepsze z najlepszych. Ludzie pamiętają Twój ostatni projekt, nie ten sprzed 15 lat".

Nowy system LEO Family został zbudowany wokół podwójnego grona, po 16 głośników LYON na stronę z centralnym gronem złożonym z 12 elementów LEOPARD. Zakres niskich częstotliwości jest zapewniony przez 18 zestawów 1100-LFC i 14 zestawów 900-LFC. Dopełnieniem projektu są cztery zestawy UPQ-D1, sześć zestawów LINA i 26 zestawów UPM-1P do systemów uzupełniających i opóźnienia.
Osiem procesorów Galileo GALAXY 816 jest połączonych za pośrednictwem sieci AVB, a główne grona wykorzystują wyjątkową technologię Low-Mid Beam Control firmy Meyer Sound, zapewniającą jednolite pokrycie na całej widowni.

"Wszystkie systemy wideo, audio i oświetleniowe mogą pracować razem lub oddzielnie, w zależności od tego, w jaki sposób mają być wykorzystane",
- mówi kierownik projektu Solotech David Cerullo.
"Mamy połączenia światłowodowe zarówno dla audio, jak i wideo, więc jeśli musimy synchronizować audio do wideo lub oświetlenia, to możemy to zrobić. System jest potężny i niezwykle elastyczny, a z mojego punktu widzenia to niezwykle imponujące ulepszenie. W tej chwili Koloseum jest prawdopodobnie najlepiej brzmiącym i najlepszym wizualnym teatrem na The Strip. Jesteśmy bardzo dumni z pracy, którą wnieśliśmy do tego pięknego miejsca".

Cerullo docenił również partnerów projektu PSLV, IATSE Local 720 i Meyer Sound za sprawną pracę zespołową, która umożliwiła realizację złożonego projektu w krótkim siedmiotygodniowym terminie. "Ludzie z firmy Meyer Sound byli tu od dnia, w którym weszliśmy, aż do dnia, w którym zakończyliśmy projekt. Pokazali ogromne wsparcie nie tylko dla nas w Solotech, ale także jako partner dla Caesars Entertainment, współpracując tak blisko z PSLV. Był to niesamowity wspólny wysiłek".

Jednym z pierwszych rezydentów testujących nowe Koloseum był legendarny amerykański zespół rockowy Journey, który dominował w programie przez większość października. Journey powraca na cztery kolejne koncerty pod koniec grudnia, w tym na Sylwestra.

"Chłopaki uwielbiają czuć na scenie atmosferę tego obiektu i sposób, w jaki wpływa to na ich występy", powiedział inżynier FOH Keith "Meaux" Windhorst. "Mówili wielokrotnie, jak wspaniałe brzmienie na scenie, odzwierciedla to, co się tu dzieje".

Brzmienie systemu jest znana Windhorstowi, ponieważ pracował na podobnej platformie LEO Family w ostatnich latach. "Mam zapewniony komfort, zaraz po wyjściu na sztukę", relacjonuje. "Podnosisz pierwszy suwak i natychmiast jest to czego oczekujesz. Brzmi fantastycznie, brzmi znajomo i tego właśnie szukam".

Podobne odczucia do Windhorsta miał współzałożyciel zespołu i główny gitarzysta Neal Schon.

"Od momentu, gdy wszedłem na scenę, czułem, że to niesamowite miejsce do gry", mówi. "Kochamy to, w jaki sposób to duże miejsce daje nam poczucie intymności. Można dostrzec publiczność siedzącą dosyć daleko. Czuję, że dźwięk jest dobry, bo widzę jak publika go odbiera. Łączymy się z nimi poprzez ten wspaniały system dźwiękowy".


Od czasu otwarcia w 2003 roku, Koloseum gościło prawie 10 milionów fanów i zmieniło widowiska muzyczne na żywo w Las Vegas Strip poprzez wprowadzenie pionierskiego modelu rezydencji dla największych gwiazd rozrywki co skutecznie przyciągnęło ich do miasta. Chociaż ma pojemność 4.300 miejsc, żadne miejsce w Koloseum nie znajduje się dalej niż 45 metrów od sceny. Obecny skład rezydentów to Jerry Seinfeld, Keith Urban, Mariah Carey, Reba, Brooks & Dunn, Rod Stewart i Sting i wielu innych, którzy wkrótce tu zagoszczą.

 

jesteśmy przedstawicielem

Shure - mikrofony i słuchawki
Meyer Sound - nagłośnienie
DiGiCo - konsolety cyfrowe
Systemy interkomowe
Tascam - sprzęt studyjny
Symetrix - procesory dźwięku
Tannoy - nagłośnienie
LabGruppen - wzmacniacze
Lake - wzmacniacze
Orban - procesory emisyjne
DiGiGrid - akcesoria
TiMax
AtteroTech
Waves